UYANDIRMA SERVİSİ

AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

ÇİN Dışişleri'nin Türkiye'ye tehdidi: “Siz Uygur Türklerine yardım ederseniz biz de PKK'ya yardım ederiz"

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
sevgi

MesajKonu: ÇİN Dışişleri'nin Türkiye'ye tehdidi: “Siz Uygur Türklerine yardım ederseniz biz de PKK'ya yardım ederiz"   Ptsi Ağus. 11, 2008 4:30 pm

UYGUR HALKI THY’NIN ÜRİMÇİ SEFERLERİNİ BAŞLATMASINI İSTİYOR

Türkiye’den Ürimçi’ye haftada iki kez Bakü üzerinden Azerbeycan Havayolları ile uçuş var. Kapalıçarşı esnafı, “ 1994-95 yılına kadar THY uçakları Ürimçi’ye uçardı. Sonra kesildi.
Biz her uçakta 700 kilo elbise ile uçuyoruz. Kilo başına 12 dolar ödüyoruz. THY Ürimçi’ye neden uçmuyor? Şimdi Türkiye ile ticaretimiz gelişti” diye şikayette bulundu.

Ürimçi’den Türkiye’ye çok kişi ticaret için gidip geldiği gibi Sincan’ı merak edip iş yapamaya gelen de Türkler var.

Uygurların şikayetlerinden biri de Çin hükümetinin Türk TIR’larının Çin’e girmesine izin vermemesi.: “Gelen TIR’lar sınıra kadar geliyor. Sınırda Çin TIR’ları malı teslim alıyor.

Çin hükümetiyle anlaşma yapılsa da Türk TIR’larının içeri girmesine izin verilse. Bu sağlanırsa biz de mallarımızı TIR ile getirerek Türk ürünlerini çok daha ucuza mal edebiliriz.”
Kullanıcı profilini gör

ÇİN Dışişleri'nin Türkiye'ye tehdidi: “Siz Uygur Türklerine yardım ederseniz biz de PKK'ya yardım ederiz"
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mübadele Türküleri & Belleklerdeki Güzellik
» Yakalanan Askerlerimizin Görüntüleri
» GÖÇ YOLLARI
» Anadolu efsaneleri
» cs 1.6 oynuyanlar için server ıpleri