UYANDIRMA SERVİSİ
 
AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Çetin Yetkin-Bir Avrupa Biriliği Düşü

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Murat-HoşgörMesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 08/08/08
Yaş : 27
Nerden : bursa

MesajKonu: Çetin Yetkin-Bir Avrupa Biriliği Düşü   C.tesi Ağus. 09, 2008 4:24 pm

Bugün gelin bir hayal kuralım sizinle. Diyelim ki yakın bir gelecekte Türkiye Avrupa Birliği’ne tam üye olmuş olsun. Dahası, Birlik ülkeleri de tüm engelleri aşarak siyasal birliklerini sağlamış bulunsunlar. Artık Türkiye’nin aralarında bulunduğu tüm Avrupa ülkeleri bir federal devlet çatısı altında bir aradalar. Durum, büyük ölçüde, ABD’nin devlet yapısını andırıyor. Her Avrupa ülkesi bir federe devlet. Bu federe devletler de bir arada Avrupa Birleşik Devletleri’ni oluşturuyorlar. Avrupa Parlamentosu artık tam anlamıyla bu federal devletin yasama organı. Türkiye de bu parlamentoya nüfusu oranında temsilci göndermiş bulunuyor...
Bugün İşçi Partisi bir yana iktidarı ile, muhalefeti ile tüm siyasal partilerin hayalleri bu değil mi? Aralarındaki tek başkalık, muhalefet tam üyelik sürecinin ìonurluî bir biçimde gerçekleşmesini isterken, AKP’nin böyle bir kaygısı da yok. Hatta TSK’nin komutanlarının çoğu da AB’nden yana; içlerinde Atatürk’ün bize AB’ni hedef olarak gösterdiğini söyleyenler bile var.
Düş bu ya, işte şimdi Avrupa Birleşik Devletleri’nin tam üyesiyiz.
Karabasana dönüşen düş
Gerçekte böyle bir devletin bir parçası olmak ne anlama gelecek, onu hiç düşündünüz mü?
Bir kere, Avrupa Parlamentosu, TBMM’nin yasama ve öteki yetkilerini devralmış olacak. Bu Parlamento’nun çıkaracağı yasalar, tıpkı TBMM’nin çıkarmış olduğu yasalar gibi Türkiye’de uygulanacak. Bizim Meclisimiz ise, olsa olsa belki bir belediye meclisi işlevini görecek, o da Avrupa Parlamentosu’nun çıkardığı yasalar çerçevesinde.
Diyebilirsiniz ki, Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye’nin de temsilcileri olacak ve onlar da bu parlamentonun yasama faaliyetine katılacak. Doğru, ama bir azınlık olarak. Hem sonra, sanıyor musunuz ki Türkiye’nin seçip de gönderdiği temsilcileri birlikte hareket edecekler! Bakın, bugünkü durumuyla bu parlamentoda sekiz temsilcimiz var, dördü AKP’li, gerisi de CHP ve MHP’li; nasıl birbirlerine girdiler, izliyorsunuzdur. Kaldı ki, Türkiye’de seçmenin ne yapacağı da hiç belli olmaz.
Her durumda TBMM’nde başkanın arkasında duvara işlenmiş olan ìEgemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünün oradan kazınıp çıkarılması gerekecek. Çünkü, artık egemenlik AB’nin olacak.
Zaten, AKP, şimdiden bunun hazırlığını da yapmaktadır: Hazırlattığı Anayasa Taslağı’nda AB’nden de söz ederek egemenliğin uluslararası kuruluşlara devredilebileceği öngörülmüş bulunuyor.
Sözün kısası, artık orta yerde bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti kalmayacaktır.
(AB, Atatürk’ün gösterdiği hedeftir diyenlere küçük bir not: Atatürk, ìBağımsızlık benim karakterimdir” demiştir ama, hiçbir yerde AB’nden söz etmiş değildir.)
Dahası var
Avrupa Birleşik Devletleri Parlamentosu’nda, Türkiye’den seçilenler dışındaki tüm parlamenterlerin büyük çoğunlukla Hıristiyan ve az sayıda da Yahudi kökenli olacakları besbellidir. Hiç kuşkunuz olmasın, bu Parlamento’nun ilk çıkaracağı yasalar arasında ezan okunmasının, kurban kesilmesinin yasaklanması v.b. yasalar bulunacaktır.
Ancak, her ne olursa olsun, Avrupa ülkelerinin en önde gelen kişilerinin bugün açıkça söylediği üzere, Avrupa Hıristiyandır, Bu demektir ki, Türkiye’nin Müslüman halkı Hıristiyan iktidarların yönetimi altına girecektir.
Bugün bile, hiçbir hak ve yetkileri olmamasına karşın, başta yargı olmak üzere her işimize burnunu sokan AB yetkililerinin ellerinde bir de bu burnunu sokma işinde yasal yetkileri olduğunu düşünün. Herhalde, onlardan izin almadan tuvalete bile gidemeyeceğiz o zaman.
Avrupa Birleşik Devletleri’ne Türkiye tam üye olduğu zaman, artık Yüksek Askerî Şura, bu Şura’nın kararlarına şerh konması, gericilerin TSK’dan çıkarılmaları gibi sorunlarımız da kalmayacak! Bu gibi işler Avrupa Birleşik Devletleri’nin Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kökten çözülecek!...
Doğru, dolaşım serbestliği olacak, isteyen istediği Avrupa ülkesine giderek istediği işi tutabilecek. Bizimkiler Avrupa’da işsiz işsiz dolaşırken onların hekimleri, avukatları, mühendisleri, eczacıları v.b. Türkiye’de çalışacaklar ve bizim hekimlerimiz, avukatlarımız, mühendislerimiz, eczacılarımız işsiz kalacak.
Avrupa Enterpol’ünün Amerika’nın FBI’sına benzer bir biçime dönüşeceğine de hiç kuşku yok. Başka bir deyişle, Türkiye’nin kolluk güçleri Avrupalı efendilerin denetim ve yönetimi altına girecek.
Doğal olarak bu yeni düzene ayak uydurmak isteyenler, Türk olduklarını, kökenlerini, dinlerini unutacaklar ve gavurlaşacaklar.
Olacaklar elbette bu kadar değil. Ama bu kadarı da iktidarın da muhalefetin de neyi istediklerini yeterince kanıtlar.
Yolunuz açık olmasın
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Çetin Yetkin-Bir Avrupa Biriliği Düşü
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MEHMET ÇETİN TÜRKÜLERİ 2010
» Avrupa Yakası
» 1968 DEN GÜNÜMÜZE SOL VE PRATİK SAPMALAR

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Minber'08 :: YAZI VE YORUMLAR :: ALINTI YAZILAR-
Buraya geçin: