UYANDIRMA SERVİSİ

AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Nefsim sana söylüyorum, okuyanım sen anla...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
op.dr.

MesajKonu: Nefsim sana söylüyorum, okuyanım sen anla...   Ptsi Eyl. 08, 2008 1:36 pm

Öyle bir dar boğaza girdik ki, ülke olarak memurun sıktığı kemerden daha hazin bir durumdayız.Güneydoğu kanıyor,Ortadoğu yanıyor..

Onun bunun BOP’una yaranmak için didiniyoruz kanayan yaramıza tuz basarcasına.Kendi çıkarlarının yüzü suyu hurmetine kaostan düzen(!) kuracaklar.Biz de bu düzenin sac ayağına tutunacağız yada bu ayak(çı)dan olacağız.

Ortalık kan revan içinde ABD’nin kara deliğine sürüklenirken, biz de deliğe yol gösteren olacağız, deliğin içinden!

Afganistan’da Ladin’le saklambaç oynanırken biz bu oyunun mızıkçısı olarak hedef gösterileceğiz oyunda dahi yokken!

Kıçı kırık 10 tane karikatür için tek yürek olurken, görmezden geleceğiz içimizdeki yılanlar bizi sokup arkamızdaki sırtlanlar diş bilerken!

Daha ne kadar üç maymunu oynayacağız?Ne kadar sürecek bu vurdumduymazlığımız?

Askerler “yan gelip yatmaktan” vazgeçip şehit kanlarıyla sulanan o toprakta yattıklarında,

Seni sandıkta uyutup ceylan derisinde uyuyanlar binlerce palavra attıklarında,

Muhtaç olduğun yüce kudreti can damarlarına saklayan yaratanı, mumla aratanı
Başına rezil oğlu vezir yaptıklarında,

Sen hala yediğin haltın bağını sormadan, bağcısına minnet duyarak mı yaşayacaksın?

Toprakların -içindeki binlerce kefensiz yatanın tazminat farkı dahi alınmadan- karış
karış satılırken; denize döktüğün, sütçü imamlarınla döğdüğün o kahpe
döllerinin torunlarına,

Kendi haklarının üstünü başkalarının ilhaklarıyla örtüp, umarsızca doğunu batından sıyıran,

Toplu göçlerinin önünde mızıkasıyla yol alanların arkasında rol alanlara komprador sağ-sol davalarıyla katılanlara

Daha ne kadar “banane”ci olacaksın?

Memleketi savunduğunu savunup Atanın felsefesini elinin tersiyle savuran,

Senin olmayan Leninin insancıl görünümlü faşizmine kol kanat gerip öz benliğini kızıl toprakta kavuran

Anti-komünist,Şovenist,Şamanist, bütün “ist” lere sarılıp bir “pist” te kaçan kurt görünümlü kedilere kapılan

Zamanında yapılan haksızlıklara karşı zamansızca, başkasının uzun namlulu değneğiyle amansızca cephe alan

Evindeki yangını söndürmeden komşusunun evine giren hırsızın peşinden yol alan
bir sitenin –gayet- sakinlerinden mi olacaksın?

“Din” in “d” sinden habersiz sadece “in” ine saklanıp, aylarca ormandaki kurtlar sofrasına bihaber kış uykusunda yatan AYI ları ya ininde boğacağız yada tarihin sayfalarındaki tozu dahi kımıldatmadan yerini hazırlayacağız.

Uyan Ey Şanlı Türk Genci

Artık kır üzerindeki bu direnci…

Okan AYDIN
Kullanıcı profilini gör

Nefsim sana söylüyorum, okuyanım sen anla...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Derslerime odaklanamıyorum.....
» sana gül bahçesi vadetmedim
» RUHUM SANA AŞIK SANA HAYRAN EFENDİM
» Dj Emsalsiz - Arkadaş Kalamıyorum
» Adımlar(İçedönük-ruha)